top of page

Документальні джерела свідчать про те, що шашки були однією з прадавніх і популярних ігор. У шашки грали у давньому Єгипті, Римі, Греції та Україні-Русі. Перша книга про цю гру вийшла у Венеції в 1531 році, а на сьогодні налічується більше 700 видань про шашки. Усі ці факти свідчать про невичерпність і мудрість шашкової гри, яка не втратила своєї актуальності й донині.

 

Надзвичайно цікаво, що місто Кам'янське в радянські часи і в сучасній Україні є одним із найпотужніших шашкових осередків України. Велика кількість шашкістів міста – багаторазові призери та чемпіони всеукраїнських  та міжнародних змагань.  З 2005 по 2012 рр. місто Кам'янське є єдиним містом в історії України, яке прийняло на своїй спортивній базі чемпіонат Європи та чотири змагання світового рівня, де виступили понад 400 спортсменів з 24 країн світу. Цей факт спонукає нас до пошуку історичних чинників, які могли б вплинути на сучасні спортивні досягнення місцевих спортсменів-шашкістів.

Під час дослідження поданого матеріалу було з'ясовано, що за радянську добу у Кам’янському склався позитивний досвід розвитку шашкового спорту. Переосмислення радянського минулого в шашковому спорті дозволяє зробити висновок, що в часи українського державотворення всі надбання попередньої доби було перейнято й подовжено. Перевагою розвитку шашкового спорту в радянські часи було гарне та своєчасне фінансування усіх тренувань й змагань. На жаль, в наш час держава практично не фінансує дану галузь, тому усі витрати змушений брати на себе сам учасник. Це унеможливлює участь в міжнародних змаганнях деяких талановитих спортсменів. Батьки та тренери змушені шукати спонсорів та меценатів для участі у чемпіонатах Європи та світу. Не дивлячись на це,  шашковий спорт у місті Кам’янському  залишається найбільш успішною спортивною грою, а спортсмени і надалі несуть прапор першості в Україні і світі.

Матеріали сайту надають змогу виявити закономірності розвитку шашкового спорту в радянські часи та в період незалежності, зробити порівняльний аналіз з метою переосмислення минулого, з'ясувати вплив рівня розвитку даного виду спорту на сучасну шашкову школу.

Історія розвитку гри в шашки

Раніше вважалося, що шашки в Україні з'явилися в X-XI столітті. Але археологічна експедиція Академії наук України при розкопках прадавніх...

Корисні посилання

Голосуев В.М. Древняя и загадочная игра. Мир шашек. — СПб.: Интеграф, 1997. — 216 с. Вавилов В. Прадавні, як цивілізація // Шашки. № 7.-...

bottom of page